Общество и культура
2020-10-13 10:20
Источник: capitalist.in.ua
День був заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 22 грудня 1989 року і його метою є підвищення рівня обізнаності суспільств щодо того, яких заходів потрібно вживати, щоб зменшити наслідки лих. Цього Дня ООН закликає людей ділитися накопиченими знаннями в царині зниження небезпеки лих.
Стихійне лихо – екстремальне явище природи катастрофічного характеру, що приводить до раптового порушення нормальної діяльності людей. Характерними рисами стихійного лиха є його непередбачливість і неможливість своєчасного попередження. За місцем локалізації стихійні лиха поділяють на: літосферні, гідросферні, атмосферні.
Цього року Міжнародний день зі зменшення небезпеки лих присвячений управлінню. Як зазначають в ООН, ступінь належного управління ризиками стихійних лих можна виміряти з точки зору врятованих життів, зменшення кількості людей, які постраждали внаслідок катастрофи, та пом'якшення економічних втрат. Пандемія COVID-19 та кліматична надзвичайна ситуація показують, що нам потрібне чітке бачення, планування та компетентні установи, здатні діяти на основі наукових знань та в інтересах суспільства.
Читайте также