Происшествия
2025-01-21 08:27
Генштаб: по состоянию на 21 января общие потери вражеской армии в личном составе составили 822 030 солдатОбщество и культура
2023-06-09 17:56
Источник: capitalist.in.ua
"Україна веде війну одразу на кілька фронтів. Перший і основний – це війна зі злом, яке уособлює у собі росія. Але, зокрема, ми маємо демографічний фронт. На превеликий жаль, більше десяти років ми маємо дуже страшну тенденцію до скорочення нашої нації. Щоденний баланс людських втрат, народжуваності-смертності, ще до війни і до початку широкомасштабного вторгнення, був приблизно мінус 800 людей щодня. Причина полягала в тому, що народжувалося набагато менше людей, ніж помирає. Ще в 2018-2019 роках Україна стала однією з тридцяти країн на планеті, що старіють. Де люди старшого віку, пенсіонери, що не працюють, складають критично велику частку населення. А якщо додати до цього ще й війну, міграцію і виїзд мільйонів людей – то це стає загрозою існування нашої нації", – висловив свою думку Павло Унгурян.
Влатко Гьорчев, депутат парламенту Північної Македонії, експерт з питань демографії ЄС, наголосив, що згідно підрахунків, під час війни, включно з потенційно ненародженими, Україна вже втрачає близько 442 тисячі людей на рік. "Це десь одна тисяча двісті людей в день. Це можна порівняти з 12 літаками, що падають кожного дня, 365 днів на рік", – розказав експерт.
"Щоб змінити цю тенденцію, перш за все, потрібна довгострокова національна програма, що допоможе збільшити народжуваність", – впевнені в цьому більшість спікерів. "І це питання сімʼї як інституції, підтримки багатодітних родин, питання популяризації народжуваності і не просто народжуваності, а саме – більше двох, трьох дітей повинно стати однією з ознак патріотизму і любові до України", – вважає Павло Унгурян.
"Це все питання цілої державної стратегії. Ми маємо якнайшвидше сформувати Національну сімейну стратегію, яка буде включати в себе демографічні питання: різке підвищення народжуваності, створення умов для повернення всіх наших громадян, повернення всіх дітей яких викрала росія. Усе це – є складовою національної безпеки України. Ми маємо на найвищому рівні, на рівні Президента України, Секретаря РНБО, Прем'єр-міністра і ВРУ ставити питання народжуваності, демографії, підтримки сімей, економічних чинників, створення безпекового середовища і середовища орієнтованого на сімʼю, – зазначив Унугрян, – як політик і як один з лідерів сімейного руху України, ми маємо напрацьовувати і ми вже маємо конкретні пропозиції щодо Національної стратегії народжуваності сімʼї, покращення демографічного росту і виходу з цієї страшної демографічної кризи".
"Тож у нашої нації є дуже серйозне питання, – вважає Павло Унгурян, – чи взагалі ми будемо існувати. Можливо, завтра, коли ми переможемо, виявиться, що тут нікому жити. Виявиться, що нам доведеться впускати сюди людей з інших країн, які будуть користуватися плодами нашої перемоги, яку ми так страшно виборюємо".
"Тому, позитивна демографічна ситуація повинна бути одним із найважливіших пріоритетів країни. І потрібна цілковита підтримка як влади, так і суспільства, бо це питання виживання поколінь і майбутнього України", – також вважає Влатко Гьорчев, депутат парламенту Північної Македонії, експерт з питань демографії ЄС.
Довідка: Міжнародний саміт «Україна – Життя. Гідність. Перемога» відкрила Тіна Кароль виконанням гімну України. Також прийняли участь представники благодійних громадських організацій, військові (командир підрозділу спецпризначення "Карпатська Січ"), спічрайтер Білого дому Джошуа Чарльз, а також радник Білого дому Едуардо Верастегі, експерти з питань демографії, міжнародні правозахисники (Джейсон Джонс), політики.
Читайте также
Происшествия
2025-01-21 08:27
Генштаб: по состоянию на 21 января общие потери вражеской армии в личном составе составили 822 030 солдатПроисшествия
2025-01-20 08:28
Генштаб: по состоянию на 20 января общие потери вражеской армии в личном составе составили 820 430 солдатПроисшествия
2025-01-19 08:32
Генштаб: по состоянию на 19 января общие потери вражеской армии в личном составе составили 818 740 солдат