Политика
2022-04-25 17:01
«Эти фамилии уже появлялись в прессе»: Стефанчук рассказал о депутатах, бежавших за границуПолитика
2020-06-11 16:23
Источник: capitalist.in.ua
У ВР зареєстровано проект закону про внесення змін до Регламенту Ради щодо графіку проведення пленарних засідань (№ 3608), яким пропонується скоротити час проведення пленарних засідань.
Текст законопроекту розміщено на сайті Верховній Раді.
Його авторами народні депутати, які представляють усі фракції та групи, а також позафракційні депутати.
Законопроектом пропонується встановити, що у тиждень, відведений для пленарних засідань, якщо не прийнято (ad hoc) іншого рішення Верховної Ради, пленарне засідання триває з 10:00 до 15:00 (у п’ятницю - до 16:00) з перервою з 12:00 до 12:30.
Понеділок і час після завершення пленарних засідань відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності - проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, фракцій та груп.
У чинному положенні встановлено, що у вівторок та четвер тижня, відведеного для пленарних засідань, якщо не прийнято іншого рішення ВР, протягом дня проводяться два засідання: ранкове - з 10:00 до 14:00 з перервою з 12:00 до 12:30 і вечірнє - з 16:00 до 18:00. У середу та п'ятницю проводяться лише ранкові засідання. Друга половина середи відводиться для роботи народних депутатів у комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, фракціях. Понеділок і друга половина п'ятниці відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень.
Законопроектом також пропонується встановити, що ВР може ухвалити рішення про одноразову зміну тривалості пленарного засідання. Рішення про продовження пленарного засідання після 15:00 (у п’ятницю - після 16:00) більш як на 15 хвилин приймається ВР на цьому пленарному засіданні до перерви з 12:00 до 12:30.
У дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю з 10:00 до 11:00 відводиться час для запитань членам Кабінету міністрів (Година запитань до уряду), з 14:00 до завершення пленарного засідання відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів, а також для виступів депутатів "з різних питань".
На початку кожного пленарного засідання Апарат ВР подає головуючому на пленарному засіданні список народних депутатів, відсутніх на пленарному засіданні Верховної Ради.
Також планується встановити, що рішення ВР щодо проектів законів, постанов, інших актів Верховної Ради приймаються лише з питань, включених до порядку денного пленарного засідання до перерви з 12:00 до 12:30 (у чинному положенні - включених до порядку денного пленарних засідань до початку пленарного засідання).
Як ідеться у пояснювальній записці до законопроекту, його ухвалення "сприятиме раціональному використанню робочого часу у пленарні тижні, зокрема загальний час роботи парламенту у пленарному режимі збільшиться з 18 до 19 годин на пленарний тиждень".
"Проведення засідань комітетів у пленарні тижні можна буде спланувати на різні дні, що дозволить народним депутатам більш ефективно представляти свої законодавчі ініціативи на засіданнях комітетів, до складу яких вони не входять", - йдеться в пояснювальній записці.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Регламенту ВР щодо протидії зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури (№1043), яким вводиться особлива процедура розгляду законопроектів з великою кількістю поправок.
Читайте также
Политика
2022-04-25 17:01
«Эти фамилии уже появлялись в прессе»: Стефанчук рассказал о депутатах, бежавших за границуПолитика
2021-11-02 11:36
Проект госбюджета, неточности в законе об олигархах и БЭБ. Чем займутся депутаты во вторникЭкономика
2021-07-16 15:36
Депутаты приняли закон об изменении места регистрации онлайн в первом чтении