Происшествия
2025-03-22 08:31
Генштаб: по состоянию на 22 марта общие потери вражеской армии в личном составе составили 902 010 солдатПолитика
2025-02-24 13:37
Источник: capitalist.in.ua
У звіті зазначається, що під час незаконного вторгнення Росії в Україну був скоєний злочин агресії, і притягнення винних до відповідальності є критично важливим. Безкарність за такі дії може призвести до подальших цинічних порушень міжнародного права.
Документ також наголошує, що певні міжнародні суб’єкти схильні підтримувати компромісний підхід "миру за будь-яку ціну". Такий підхід не тільки виправдовує агресію, а й створює небезпечний прецедент для майбутніх конфліктів. Звіт звертає увагу на те, що згідно з Римським статутом, злочин агресії є чітко визначеним у міжнародному праві, що дає юридичні підстави для судового розгляду.
Наразі в межах "Ключової робочої групи" та Ради Європи тривають зусилля щодо створення Спеціального трибуналу. "Ключова робоча група", до складу якої входять представники України та понад 40 держав, активно працює над розробкою юридичної, операційної та структурної бази трибуналу, а також над забезпеченням його міжнародної підтримки.
До створення трибуналу можуть долучитися й інші держави, зокрема країни G7 та Глобального Півдня, що посилить міжнародний характер трибуналу. Водночас у зв’язку з імовірною неучастю США у трибуналі критично важливою є лідерська роль Європи у просуванні цієї ініціативи.
"Притягнення росії до відповідальності за агресію проти України є не лише юридичним і політичним, а й моральним зобов’язанням. Це важливо як для України, так і для всього світу, що спирається на верховенство міжнародного права", – зазначається у звіті JAFUA.
Нагадаємо, у березні 2022 року група політиків та експертів підписала спільну декларацію із закликом створити Спеціальний трибунал для покарання злочину агресії росії проти України. Трибуналу притягне до кримінальної відповідальності керівництво росії за скоєння злочину агресії проти. У квітні 2022 року Парламентська асамблея Ради Європи закликала до створення ad hoc трибуналу для розгляду цього злочину. Відтоді підтримка ідеї трибуналу продовжує зростати.
Символічним підтвердженням міжнародного засудження агресії росії стало голосування в ООН: 141 держава-член підтримала резолюцію Генеральної Асамблеї ES-11/1, яка засуджує вторгнення росії в Україну та вимагає повного виведення її військ.
"Верховенство міжнародного права переважатиме над опортуністичними заявами політиків, що керуються своїми вигодами. Міжнародна спільнота та право - єдині в питанні злочину агресії, що означає, що зрештою переможе справедливість. Правосуддя – неминуче перед лицем історії і ми тут, щоб його підтримати" - Тетяна Мулеса, Директор НГО JAFUA, Лондон, Великобританія.
Читайте также
Происшествия
2025-03-22 08:31
Генштаб: по состоянию на 22 марта общие потери вражеской армии в личном составе составили 902 010 солдатПроисшествия
2025-03-21 08:33
Генштаб: по состоянию на 21 марта общие потери вражеской армии в личном составе составили 900 800 солдатПроисшествия
2025-03-20 08:27
Генштаб: по состоянию на 20 марта общие потери вражеской армии в личном составе составили 899 470 солдат