Здоровье
2020-08-28 13:30
The Guardian про повторне зараження COVID-19: що це означає і чому не варто панікувати?Здоровье
2020-03-18 11:54
Источник: capitalist.in.ua
Учені з Університету Мельбурна, що в Австралії, заявили, що їм вдалося дослідити реакцію імунної системи на новий коронавірус SARS-CoV-2.
Результати дослідження австралійських учених викладено в науковому виданні Nature Medicine.
За словами вчених, ця реакція нагадує механізм боротьби з грипом - і якщо це так, може наблизити людство до пошуку ліків від COVID-19.
У дослідженні описується спостереження за імунною системою 47-річної жінки з китайського Уханя, в якої спостерігалися симптоми інфікування SARS-CoV-2. Вона добровільно погодилася на спостереження вчених.
Хвороба в жінки минула в легкій формі. За кілька днів до одужання австралійські дослідники помітили, що в її організмі почали вироблятися чотири специфічних види імунних клітин - такі ж, як і в разі, якщо людина хворіє на грип. Через тиждень жінку виписали з лікарні.
Вчені визнають, що йдеться про легку форму COVID-19. Утім, на їхній погляд, дослідження можна потенційно масштабувати, аби перевірити імунну реакцію на SARS-CoV-2 у більшої кількості людей. Це дозволить «оцінити нові способи втручання, які можуть мінімізувати тяжкість (хвороби - ред.) і/або вказати на ймовірні способи розробки вакцини».
У коментарі BBC співавторка дослідження Кетрін Кедзірска зазначила, що наступне завдання вчених - визначення того, чому в тяжчих випадках зараження SARS-CoV-2 імунна система людини реагує слабше.
"Це ключ до розуміння того, чим відрізнялися від інших ті, хто помер від вірусу чи хворіють вірусом в особливо тяжкій формі, і за допомогою цього ключа ми б могли зрозуміти, як їх урятувати", - зазначила Кедзірска.
Читайте также
Здоровье
2020-08-28 13:30
The Guardian про повторне зараження COVID-19: що це означає і чому не варто панікувати?