В Україні впали зарплати: чого чекати найближчими місяцями

Карантин уже позначився на заробітках українців – за підрахунками Нацбанку, реальні зарплати в країні впали вперше з 2016 року. ЗМІ опитали експертів, щоб дізнатися, чи припиниться падіння і що взагалі буде з доходами в Україні найближчими місяцями.

Найпесимістичніший прогноз у члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина – всього 9500 гривень на місяць при нинішніх середніх 10 400 гривнях. Тобто, на його думку, заробітки в третьому кварталі впадуть майже на 1000 гривень. Головна причина, за словами Пендзина, – саме наслідки коронавірусу, через який зарплати зменшаться в галузі сервісу, туризму, громадського харчування, надання побутових послуг. У виробничій сфері і транспорті вони теж навряд чи збільшаться – немає або мало замовлень.

А голова Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський і віцепрезидент УСПП Віктор Скаршевський оцінюють майбутні середні заробітки на рівні нинішніх – 10 300-10 500 гривень.

"Зниження середньомісячної зарплати пов'язано зі збільшенням числа банкрутств підприємств, падінням доходів компаній в період карантину, зі зростаючим безробіттям, збільшенням боргів із зарплати в умовах економічної кризи", – пояснив Забловський.

"Тотальний карантин, введений в середині березня 2020 року, в квітні проявився в повному обсязі – зупинка роботи підприємств у сфері торгівлі, транспорту і послуг призвела до різкого збільшення безробіття (в т.ч. прихованого), – аналізує Скаршевський. – Повернення сотень тисяч заробітчан ще збільшило пропозицію робочої сили і посилило тиск на зниження зарплат. Всі ці фактори проявлятимуться найближчими місяцями".

І лише керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин впевнений, що найгірше позаду, і середня зарплата на кінець третього кварталу досягне 11 800 гривень. Драйверами зростання, за його словами, стануть вихід з карантину та підвищення з 1 липня соцстандартів.

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!