Экономика
2020-05-26 14:00
Источник: capitalist.in.ua
Пандемія коронавірусу призведе до зростання нерівності у доходах людей у всьому світі. При цьому глобальна криза майже не впливає на зайнятість людей з вищою освітою.
Про це йдеться у публікації на сайті Міжнародного валютного фонду.
У МВФ відзначили, що великі епідемії, в тому числі пандемія коронавірусу, збільшили розрив між багатими і бідними. І якщо люди з вищою освітою майже не мають проблем з працевлаштуванням, то громадяни з базовою освітою зіткнулися з труднощами при пошуку роботи.
Експерти Фонду оцінювали вплив пандемії на бідність грунтуючись на п'яти основних подіях за останні 20 років - спалахах SARS (2003), H1N1 (2009), MERS (2012), Ebola (2014) і Zika (2016). Відзначається, що негативні ефекти простежуються ще протягом п'яти років після закінчення криз, викликаних світовими епідеміями.
Так званий коефіцієнт Джині - широко використовувана міра нерівності - постійно збільшувався після цих подій. Оцінка заснована на чистих доходах, тобто ринкових доходах після сплати податків і трансфертів.
"Наші результати показують, що нерівність збільшується, попри зусилля урядів щодо перерозподілу доходів від багатих до бідних для пом'якшення наслідків пандемій. Через п'ять років чистий Джині зріс майже на 1,5%", - відзначили в МВФ.
Фахівці Фонду підкреслюють, що уряди країн повинні приділяти особливу увагу запобіганню довгострокових збитків щодо засобів для існування найменш забезпечених верств населення.
"Без енергійних і цілеспрямованих спроб ми, швидше за все, знову побачимо зростання нерівності, яке вже було "однією з найбільш складних і неприємних проблем світової економіки", - цитують автори слова керуючого директора МВФ.
Нагадаємо, раніше в ООН спрогнозували історичний рівень безробіття в світі.
Вкрай негативний сценарій на поточний рік щодо бідності оприлюднили і у Світовому банку.
Читайте также
Здоровье
2020-09-08 17:40
У НСЗУ наголосили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах є безоплатнимПроисшествия
2020-09-08 11:35
За добу в Україні кількість нових випадків COVID-19 зросла на 2411: загалом вже інфікувалися понад 140 тисяч людей