Происшествия
2022-06-02 12:04
Жители трех районов Запорожской области остались без украинской связи и интернетаЭкономика
2020-08-28 13:08
Источник: capitalist.in.ua
Розмови про впровадження інтернету нового покоління не вщухають протягом багатьох місяців. Дехто вже з нетерпінням чекає появи 5G, а інші виходять на мітинги і намагаються зруйнувати вежі стільникового зв'язку 5G, адже вони нібито випускають шкідливе випромінювання і шкодять здоров'ю.
Наприклад, влітку хвиля вандалізму проти встановлення веж стільникового зв'язку 5G досягла Польщі. Люди спалювали стовпи і руйнували самі вежі. В Україні нічого підпалити поки що не намагаються, але на мітинги проти 5G вже виходять. Один з таких мітингів пройшов у центрі Києва на початку серпня. Протестувальники провели акцію під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку, з вимогою зупинити "збільшення електромагнітного випромінювання на українців". На їхню думку, "випромінювання" 5G небезпечне для людей.
До речі, петиція про заборону 5G на території України набрала 25 тисяч голосів, тому президент Володимир Зеленський мав на неї відреагувати. Гарант відповів, що 5G є безпечною для здоров'я людей технологією і подякував усім за активну громадянську позицію. А на сайті НКРЗІ є навіть окремий розділ, де детально розповідають, чому 5G не шкодить здоров'ю людей, й посилаються на міжнародні дослідження.
Коли ж в Україні з'явиться 5G і навіщо потрібен зв'язок нового покоління.
Коли ми говоримо про 5G, йдеться не так про абонентів, як про промислове використання. Адже саме 5G дозволить запускати автомобілі на самокеруванні і передавати величезні обсяги інформації всього за кілька секунд.
Мобільні оператори називають основні характеристики мереж 5G:
"5G відкриває унікальні можливості для абсолютно нових технологій і рішень, які виявлятимуть себе в абсолютно різних сферах життя: комунікації, медицина, логістика, безпека, "розумне місто", розваги та багато іншого. Для того, щоб дивитися відео на YouTube, ділитися фото в месенджерах, влаштовувати онлайн-стріми або відео-конфренції якісного 4G більше ніж достатньо. Технологія 5G – промислова, вона може вплинути на розвиток багатьох галузей економіки", – кажуть в компанії lifecell.
Зв'язок нового покоління дозволить дистанційно керувати різною технікою, забезпечувати функціонування VR-ігор без затримки сигналу, зможуть з'явитися безпілотні автомобілі, інтернет речей, розумні будинки тощо.
Дмитро Пономаренко відзначає, що масовим нове покоління зв'язку відразу не стане, як це було з 4G, де кількість користувачів зросла до мільйона вже протягом першого місяця роботи мережі.
"Не всім користувачам потрібен 5G. Трафік зростає, але це не масова технологія. 5G вирішує завдання: послуги для доповненої реальності, дронів, підключених автомобілів та автоматизації промисловості, які раніше були неможливі. Зараз це "найз ту хев", в 2025 році це буде "маст хев". Тут ми в одному ключі із загальносвітовим розвитком", – говорить директор зі стратегії Vodafone Україна.
Він підсумував, що 5G – технологія не для масового ринку, а для промислового використання, принаймні, на даному етапі. Для технологічних проєктів в різних галузях. 5G впроваджуватиметься там, де є готовність ринку, де буде запит від держави, промисловості, сільського господарства.
У травні 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко підписав указ "Про забезпечення послуг для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління" і зазначив, що зв'язок 5G в 2020 році запрацює в більшості країн ЄС, тому він підписав указ, який чітко визначає графік запуску зв'язку п'ятого покоління в 2020 році в Україні. Проте, минула вже половина 2020 року, але запуск 5G в Україні так і не наблизився.
"В Україні, на відміну від більшості країн ЄС, тендери на частоти для розвитку 5G ще не проводилися. Тому терміни запуску цієї технології назвати поки неможливо. Мобільні оператори зосереджені на розвитку технології LTE/4G, яка в Україні з'явилася не так давно", – повідомляють в компанії "Київстар".
Дмитро Пономаренко, директор зі стратегії Vodafone Україна, розповів, що ліцензія на 5G, найімовірніше, буде доступна на початку 2022 року.
"Говорити про більш ранні терміни запуску недоцільно з кількох причин: поки не сформована 5G екосистема – на ринку практично немає призначених для користувача пристроїв з підтримкою нової технології, немає готовності і масової потреби інтеграції 5G в послуги – в тій тимчасової точці, в якій ми перебуваємо. Крім того, перед телеком-компаніями сьогодні стоїть дуже амбіційне завдання – забезпечити національне покриття 4G в сільській місцевості. Зокрема країною до кінця 2021 року 90% жителів України мають отримати доступ до швидкісного інтернету. Основні інвестиції будуть спрямовані на виконання цього завдання. Тому 2022 рік – це мінімально можливі терміни початку будівництва мереж 5G", – зазначає Пономаренко.
У компанії lifecell додають, що станом на початок липня 2020 року 5G мережі вже були розгорнуті в 59 країнах. За даними GSMA до 2025 року в світі буде 1,2 мільярда користувачів 5G.
"Існує сукупність складових, від яких залежить запуск 5G в Україні. На більшість з них мобільний оператор не має прямого впливу. Це регуляторні, технічні, споживчі та економічні чинники", – відзначили в компанії.
Читайте также
Происшествия
2022-06-02 12:04
Жители трех районов Запорожской области остались без украинской связи и интернета