«Воля України або смерть»: у центрі столиці відкрили нову виставку

На Майдані Незалежності відкрили тематичну виставку під назвою "Воля України або смерть", яка присвячена антибільшовицькому повстанському руху у 1919-1920 роках.

Виставка знаходиться поруч із будівлею Головпоштамту, де розташовані виставкові конструкції Українського інституту національної пам’яті, подивитись її зможе кожен до січня 2021 року.

Сама виставка складається із 15 банерів з історіями передумов та перебігу антибільшовицьких повстань. Зокрема вони розповідають про Медвинське повстання та створення Холодноярської селянської організації, 100-річчя яких відзначається цього року.

Презентували виставку міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Метою цієї виставки є вшанування захисників української Незалежності з різних поколінь, а також розповісти правдиву історію, адже за часів СРСР ці події або замовчувались, або навіть фальсифікувались.

- Тоді вигадували багато різних міфів про отаманщину, бандитизм. Наше завдання — показати дійсний стан справ. Ця виставка показує, як реагували українці на новели комуністів, на примусову працю, націоналізацію підприємств і сільського господарства, на продовольчу диктатуру та усілякі вибрики комунізму, проти якого виступали повстанці — тут це розкривається, - наголосив Дробович.

Антибільшовицький повстанський рух у 1919-1920 роках охопив майже всю територію України і був направлений проти репресивної політики "воєнного комунізму" більшовиків. Цей рух переріс із хаотичних виступів селян до повноцінного руху, який боровся за Незалежність України.

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!