TIME: Коронавірус залишиться назавжди

Доктор Брюс Айлворд має майже 30-річний досвід боротьби з поліомієлітом, еболою й іншими хворобами. Зараз він бере участь в боротьбі з поширенням COVID-19. Айлворд - старший радник генерального директорату Всесвітньої організації охорони здоров'я. Він один з головних чиновників, відповідальних за боротьбу з пандемією коронавірусу.

У лютому Айлворд очолював місію ВООЗ в Китаї, де вивчав ефективність боротьби країни проти епідемії. Він бачив перші кроки, зроблені Пекіном. Тепер TIME розпитав Айлворда, чого світу чекати далі від COVID-19.

На його думку, деякі підказки щодо майбутнього пандемії можна отримати, якщо розглянути місця, які були заражені, місця, де все тільки починається, а також регіони, до яких хвороба ще не дісталася. Якщо озирнутися на Китай зараз, то після ідентифікації коронавірусу в січні країна станом на середну березня почала спостерігати вихід з кризи. Тож Пекіну, який кинув усі сили на боротьбу з хворобою, знадобилося повні три місяці.

Якщо подивитися на Європу, Північну Америку й Близький Схід, то там триває період експоненціального наростання епідемії. Вірус поширюється надзвичайно швидко навіть у таких місцях, як Італія. У таких країн попереду ще місяці боротьби з хворобою. В Африці чи Індії все тільки починається. Там небагато випадків зараження. Але в цих куточках світу теж спостерігається швидке поширення епідемії.

На думку Айлворда, навіть через півроку від тепер пандемія коронавірусу не припиниться ще в багатьох регіонах. Однак, в багатьох місцях вона буде завершуватися. Викликом стане те, що на той час світ увійде в період сезонного грипу. Тож великим питання лишається, чи це не спричинить новий спалах і коронавірусу теж. При цьому експерт вважає, що новий коронавірус лишиться назавжди і остаточно ніколи не зникне.

"Все вказує на те, що у нас буде велика хвиля цієї хвороби буквально по всій планеті, якщо в південній півкулі раптом не станеться щось абсолютно інше. І в такому випадку, питання звучить так: що саме станеться? Чи зникне вірус зовсім? Чи в нас буде період циклічних хвиль? Або може у нас буде низького рівня епідемія, з якою нам доведеться мати справу? Більшість людей вірять, що перший сценарій, за яким вірус зникне повністю, надзвичайно мало вірогідний. Він надто легко передається. Тому, швидше за все, будуть хвилі чи низького рівня епідемія", - сказав експерт.

Він додав, що все буде залежати від того, що країни й суспільства зроблять. Якщо буде швидке тестування кожного підозрілого випадку, ізоляція таких випадків, тоді рівень нових заражень буде справді низьким.

"Якщо ви просто покладаєтеся на велике блокування без перевірки кожного випадку, тоді кожного разу, коли ви будете знімати всі заходи, хвилі заражень будуть повертатися. Тож, якщо чесно, ми самі й наша реакція визначать майбутнє не менше, ніж поведінка самого вірусу", - додав Айлворд.

Як довго пандемія буде впливати на щоденне життя людей у США і Європі? Скільки часу знадобиться, щоб повернутися до норми? За словами Айлворда, щоб відповісти на ці питання, можна лише поглянути на приклад Китаю, Південної Кореї й Сінгапуру. Вони зараз на ранніх стадіях виходу з кризи. На думку експерта, їм знадобиться приблизно 2 місяці, щоб повернутися до нормального життя, а можливо трохи довше.

Високий рівень смертності в Італії Айлворд пов'язує з низкою факторів. Але головний з них - дуже старе населення.

"Якщо подивитися на Італію й на розподіл віку, то стане очевидно, що це друга країна світу з найстарішим населенням після Японії. Люди забувають про це. Якщо у вас найбільша кількість старих людей, це означає, що вони страждають від тяжких випадків захворювання і їм більше загрожує смерть", - пояснив експерт.

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!